Fél éves várólista van a BMW elektromos autójára
A bajorokon kívül kevesen gondolták volna korábban, hogy az i3 ekkora siker lesz.
A bajorokon kívül kevesen gondolták volna korábban, hogy az i3 ekkora siker lesz.
Panaszáradatot zúdítottak a norvégok a Teslára, ugyanis az elektromos autók zászlóshajójának számító Modell S nehezen bírja a kemény északi tél megpróbáltatásait.
Nem bővíti a BMW német autógyártó elektromosautó-kínálatát. A BMW-nek pillanatnyilag kétféle elektromos autója van, de a gyártó egyik vezetője szerint addig nem mutatnak be harmadik modellt, míg nem mérik fel jobban a keresletet.
Piaci áron ma 700-800 forintba kerül 100 kilométer megtételéhez elég villamos energia. Egy feltöltéssel általában 400-500 kilométer tehető meg.
A téli autózás végképp nem való a tisztán elektromos rendszerrel üzemelő autóknak. Az Auto Bild német lap csinált egy téli tesztet a manapság elérhető legnépszerűbb villanyautókkal. Összegezve az eredményt: minden csak nem „cool”.
A Volkswagen e-up! túl csendes, ahhoz, hogy felfigyeljenek rá, ezért egy beatboxost ültettek a hátsó ülésre, aki gondoskodott a zenei aláfestésről.
Kizárta az elektromos autókat gyártó kaliforniai Tesla cég vezére, hogy visszahívnák a Model S típusokat amiatt, hogy az elmúlt nem egészen hat hétben három autó is kigyulladt baleset következtében.
Újabb Tesla Model S vált a lángok martalékává: az egyre népszerűbb elektromos autó egyik példánya ezúttal Tennesseeben, az Egyesült Államokban gyulladt ki.
Az elektromos modell olyan népszerű típusokat előzött meg, mint a Toyota Auris vagy a Volkswagen Golf.
Ebben a hónapban már a második elektromos sportkocsi gyulladt ki. A gyártó szerint a tulajdonos nem sérült meg, és továbbra is bízik a márkában.
Két év múlva robbanthatja a piacot az idén a részvényárait az űrbe lövő Tesla Motors, miután a szupersportkocsi után egy belépő szintű modellt készítene. Az E nagyobb hatótávolsága ellenére is kevesebbe kerülne, mint a riválisok.
Az amerikai Tesla elektromos autókat gyártó vállalat nagy reményeket fektet a német piacba. "Biztos vagyok benne, hogy 2014 végétől évi 10 ezer autót el fogunk tudni adni" - nyilatkozott a Tesla vezérigazgatója Elon Musk a német Die Welt lapnak adott interjúban.
Az elektromos, hibrid autók sikerének egyik kulcsa az akkumulátorok súlyának, méretének csökkentése. A svédek egészen újszerű megoldást találtak ki.
Balesetet szenvedett egy férfi egy Tesla Model S volánja mögött néhány napja Long Islanden, de nem kesereg, sokkal inkább büszkélkedik azzal, hogy mennyire biztonságos az elektromos hajtású jármű.
Noha néhány éve a gazdasági válság következtében majdnem bedőlt az egész cégbirodalom, a General Motors ma már azon dolgozik, hogy beérje az autóipar üdvöskéjeként tündöklő elektromos sportautógyrátó Teslát. Sőt, le is hagyná.
A Tesla elektromos autó konkurensén dolgozik a General Motors (GM) - írja a Wall Street Journal.
A szeptember elején kezdődő kiállításon az elektromos Up mellett a Golf villanyos változatát is bemutatják.
A Fiat csoport bejelentette, hogy nem fektet több pénzt az elektromos hajtástechnológia fejlesztésébe, ezzel egyértelművé téve, hogy más autógyártóktól eltérően nem kívánnak részt hasítani maguknak az innovatív iparágból.
A konnektorról is tölthető i8 összteljesítménye 361 lóerő, köszönhetően a háromhengeres benzinmotornak és az elektromotornak.
Az Audi a BMW-vel ellentétben belátható időn belül nem jelenik meg a piacon tisztán elektromos hajtású autóval.